0.64-OW-SF-F | Glass Expansion Contour Flared End Solva Flex Pump Tube 2tag 0.64mm ID Orange/White (PKT 6)
Glass Expansion
SKU:
MPN:
0.64-OW-SF-F
Adding to cart… The item has been added
Pump Tube, 455 mm Length, 0.64 ID x 2.46 mm OD, Orange/White Tag, PVC, 2 Number of Tags, 0.91 mm Wall Size, 140 mm Length Between Tag, Contour Flared End, Special Tubing For Hydrocarbons, Petroleum Products and Distillates
  • 140 mm Length between tag
  • Thermoplastic, PVC based material with plasticizer
  • Special tubing for hydrocarbons, petroleum products and distillates
  • For hydrocarbons, petroleum products and distillates
  • Length: 455 mm
  • Inner Diameter: 0.64 mm
  • Outer Diameter: 2.46 mm
  • Material: PVC
  • Number of Tags: 2
  • Tag Color: Orange/White
  • Wall Size: 0.91 mm